MARLU

  • niedziela, 17 kwiecień 2016 00:00
|  
(0 votes)

MARLU to ekskluzywna moda damska, której motywem przewodnim jest minimalizm i klasyczna elegancja. Nowa kolekcja MARLU wiosna/lato 2016 to czysty minimalizm i ponadczasowość. Ubrania wykonane ze szlachetnych tkanin, które projektantka Agata Ula Rzepniewska znajduje we Włoszech i które same w sobie stają się dla niej inspiracją. To właśnie podczas podróży do Italii rodzą się pierwsze pomysły na nowe modele oraz projekty kolekcji.

Nowa kolekcja MARLU wiosna/lato 2016 to czysty minimalizm i ponadczasowość. Ubrania wykonane ze szlachetnych tkanin, które projektantka Agata Ula Rzepniewska znajduje we Włoszech i które same w sobie stają się dla niej inspiracją. To właśnie podczas podróży do Italii rodzą się pierwsze pomysły na nowe modele oraz projekty kolekcji.

„Będąc we Florencji zawsze odwiedzam bibliotekę Polimody, mojej Alma Mater. Można tam znaleźć pierwsze wydania wszystkich modowych pism oraz albumy pełne fotografii i najróżniejsze książki, które na pozór nie maja nic wspólnego z modą. Spędziłam tam wiele godzin przeglądając je i kolekcjonując inspirację. Nie potrafię stwierdzić kiedy dokładnie pomysły pojawiają się w mojej głowie, ale po kilku dniach kolekcja była gotowa” – opowiada projektantka.

W sezonie wiosna-lato 2016 MARLU prezentuje klasyczne marynarki, kobiece garnitury, długie trencze noszone jako sukienki, kombinezony, szerokie spodnie typu szwedy, szmizjerki oraz klasyczne, jak i oversizowe bluzki. Kolejną z inspiracji kolekcji jest obraz silnych kobiet lat 90-tych, co widać w nowej sesji wizerunkowej. Autorami minimalistycznych zdjęć jest duet Pik i Kulesza, modelką Paulina Kube, zaś stylizacją zajęła się Karolina Gruszecka.

„Chciałabym aby projekty MARLU były pełne klasy, a noszące je kobiety czuły się silnie, kobieco a zarazem subtelnie” – podkreśla projektantka.

Jesień / zima 2015 - LIMITED – KOLEKCJA MARLU -  PONADCZASOWA ELEGANCJA, ALE UNOWOCZEŚNIONA, CHARAKTERNA I LEKKO NONSZALANCKA. Głównym motywem kolekcji są ręcznie malowane i złocone pióra, które dodają nuty drapieżności minimalistycznym i klasycznym projektom. W kampanii wizerunkowej wystąpiła zjawiskowo piękna Edyta Zając stanęła przed obiektywem Macieja Biernasia, fotografa, który współpracował m.in. z włoskim magazynem Vouge. Planem zdjęciowym sesji był jeden z warszawskich apartamentów. Za stylizacje sesji odpowiadała Agata Rzepniewska – Dyrektor Kreatywna MARLU.

21.10.2015 PRZY UL. MOKOTOWSKIEJ ZOSTAŁ OTWARTY PIERWSZY BUTKI NOWEJ POLSKIEJ MARKI – MARLU.

Największym zainteresowaniem cieszyły się minimalistyczne i klasyczne projekty, przełamane ręcznie malowanymi i złoconymi piórami, które dodają drapieżności.

Butik MARLU to nowe miejsce na modowej mapie Warszawy. Możemy tam znaleźć najmodniejsze propozycje  na wszystkie okazje – od wyjścia na lunch, po eleganckie wieczorowe imprezy. Wszystkie projekty łączy charakterystyczny styl – połączenie ponadczasowej klasyki z nutą nonszalancji. Nazwa marki nie jest przypadkowa – tworzą ją pierwsze litery imion jej założycielek. To rodzinna firma, czego znakiem jest charakterystyczne logo. Odnaleźć w nim można znak serca i  nieskończoności, które połączone w całość tworzą pięć pętli. Każda z nich symbolizuje jedną z założycielek. Rodzina, miłość i nieustająca pasja to właśnie MARLU.

INFORMACJE DODATKOWE:

Dyrektor Kreatywną MARLU jest Agata Ula Rzepniewska, absolwentka Międzynarodowego Instytutu Projektowania Mody i Marketingu POLIMODA we Florencji. Od lat projektuje pod własnym nazwiskiem szyte na zamówienie ubrania i własne mini kolekcje. Jej największą inspiracją jest surowiec, ogromną wagę przywiązuje do jakości. Swoim niepowtarzalnym stylem zdobyła już liczne grono stałych klientek. Jej projekty cieszą się uznaniem silnych, zdecydowanych i pewnych siebie kobiet sukcesu. Nazwa MARLU nie jest przypadkowa – tworzą ją pierwsze litery imion jej założycielek. To rodzinna firma, czego znakiem jest charakterystyczne logo. Odnaleźć w nim można znak serca i  nieskończoności, które połączone w całość tworzą pięć pętli. Każda z nich symbolizuje jedną z założycielek. Rodzina, miłość i nieustająca pasja to właśnie MARLU. Projekty MARLU powstają   wbutiku przy Mokotowskiej w Warszawie, z myślą o nowoczesnych i pewnych siebie kobietach, które kochają manifestować swoją osobowość. Poza regularną sezonową kolekcją, cyklicznie wprowadzana jest także limitowana linia, czyli pojedyncze projekty, dostępne wyłącznie w kilku sztukach. MARLU oferuje także szycie na miarę. 

Sesja zdjęciowa sezonu wiosna-lato 2016: Zdjęcia: Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, MUA: Magdalena Łach, Hair: Emil Zed/ Van Dorsen Artist, Stylizacja: Karolina Gruszecka, Model: Paulina Kube/ Model Plus. 

Sesja zdjęciowa sezonu jesień-zima 2015: Zdjęcia: Maciej Biernaś, Produkcja: Anna Rybus, MUA: Magda Pieczonka, Hair: Maria Korzeniowska, Stylizacja: Agata Rzepniewska, Model: Edyta Zając/ New Age Models, Video: Patryk Grabarczyk.

Zdjęcia i materiały prasowe pochodzą od właściciela marki.

Media