Ranita Sobańska na lato

  • środa, 14 wrzesień 2016 00:00
|  
(0 votes)

Ranita Sobańska konsekwentnie realizuje wizję klasycznego krawiectwa w sportowym ujęciu. W efekcie, wyrafinowana elegancja przybiera wyrazisty charakter, podszyty dynamiką.

Najnowsza kolekcja RS prezentuje w nowym świetle zarówno klasykę, jak sportowe inspiracje. Do stworzenia kolekcji wykorzystano błyszczące tkaniny z intrygującą fakturą. Oba modowe światy jeszcze bardziej się przenikają, zacierając granice między schematycznym traktowaniem klasyki a nowoczesnością. Kolekcja nawiązuje do tętniącego życiem Singapuru – miejsca realizacji sesji wizerunkowej – której projekty łączą wyrafinowany styl z prostotą formy, a całość dopełniają nowoczesne detale. Wcześniejsze sesje kolekcji RS realizowane były w kosmopolitycznym San Francisco oraz wielokulturowym Kapsztadzie.

Tworząc kolekcje mocno inspirowane sportem, jestem wierna filozofii slow fashion – mówi autorka kolekcji, Ranita Sobańska. Dlatego w moich nowych propozycjach stawiam na elegancką prostotę z dozą wyrafinowania w postaci nowoczesnych detali. Myślę, że moje projekty spodobają się kobiecie, która lubi wyglądać elegancko i ponadczasowo, ale nie uznaje kompromisów i chce przy tym mieć poczucie niczym nieskrępowanego luzu. Chcę przekonać każdą kobietę do używania szykownych rzeczy na co dzień, bez czekania na nadejście wyjątkowych okazji.

Bazą kolekcji są klasyczne fasony cygaretek, ołówkowych spódnic, czy sukienek koszulowych, uzupełnione parkami i kombinezonami. Przełamaniem schematu są metaliczne cekiny, lampasy reflective i tkaniny ze struktura plastra miodu . Wszystkie propozycje zostały zaprojektowane tak, aby nosić je także na co dzień, nie tylko na wieczorne wyjścia. Wygodę użytkowania zapewniają materiały techniczne, zazwyczaj wykorzystywane w kolekcjach sportowych, a wśród nich poliamidowe pianki i ortalion. Całość została utrzymana w stonowanych kolorach, z przewagą bieli, srebra i kobaltu.

Autorem zdjęć najnowszej kolekcji marki RS jest Anna Ciupryk.

INFORMACJE DODATKOWE:

Wykorzystano djęcia i materiały prasowe pochodzą z serwisu projektantki: www.ranitasobanska.com

Media