KULTA

  • niedziela, 19 marzec 2017 00:00
|  
(0 votes)

Jaka jest „Miłość”? Wyjątkowa, nieoczywista, pełna kontrastów. Najnowsza, wiosenna odsłona Kulty to niejednoznaczna opowieść o emocjach. Od zazdrości, po szacunek: poszczególne modele pokazują skalę i wielość uczuć. Kontrasty znajdziemy jednak nie tylko w ich nazwach, ale przede wszystkim w estetyce.

Od kolorystyki, po formy: w „Miłości” nic nie jest oczywiste. W odpowiednim świetle dostrzegamy różne odcienie czerni i głębokiego granatu. Proste, oversizeowe fasony mają w sobie dużo sportowego, bezpretensjonalnego charakteru, ale jest w nich miejsce na kobiece, dodające lekkości rozwiązania. Chociaż kierunek kolekcji wyznaczają przede wszystkim charakterystyczne dla Kulty okrycia wierzchnie (w tym sezonie to obszerna parka oraz przedłużana bomberka), na pierwszy plan wysuwają się sukienki i spódnice. Proste formy przełamane są modnymi, asymetrycznymi detalami. Są też lekkie plisy w dwóch odsłonach oraz miękkie, otulające ciało dzianiny. Wygoda łączy się z nowoczesnością, a ponadczasowe rozwiązania – z trendami.

Nowością w wiosennej odsłonie Kulty są nadruki. Obok charakterystycznego retro-printu na jednej z sukienek oraz klasycznych, czarno-białych pasów, pojawiają się dopełniające kolekcję dyskretne wzory. Zaprojektowała je Vaczor, która przełożyła język uczuć na grafikę. Splecione ręce i nogi oraz motyw moro to wymowny, ale daleki od dosłowności wzór. Taki, jak „Miłość” w wydaniu Kulty.

Sklep / Shop: SHOWROOM

Kulta to polska, niezależna marka odzieżowa. Poszczególne kolekcje stanowią kolejne odsłony klasycznych ubrań o nieco skandynawskim charakterze, nawiązują także do mody japońskiej. Prostota, odwołania do mody męskiej oraz dopracowane detale wyróżniają wszystkie projekty marki.

Ponadsezonowe modele posiadają posiadają pewien element emocjonalności, którego źródłem jest charakterystyczna estetyka oraz łamanie oczywistości. Nazwa Kulta kryje w sobie tajemniczość, wolność i twórczość.

Ubrania Kulty kierowane są do osób ceniących wysoką jakość i poszukujących nowych, unikatowych form. Wszystkie rzeczy produkowane są z ogromną starannością w małych pracowniach krawieckich w Polsce. Wykonywane są z poszanowaniem etycznych wartości z najwyższej jakości tkanin oraz dzianin.

INFORMACJE DODATKOWE:

W artykule wykorzystano zdjęcia i materiały prasowe pochodzą z serwisu prasowego marki KULTASklep / Shop: SHOWROOM 

Kulta is an independent Polish fashion brand.

At Kulta we want our clothes to be special and unique, and great passion and commitment go into the creation of each style. We strive to make high quality, timeless products.

Kulta designs for people, who value quality and aesthetics, who look for new forms and appreciate the simplicity of juxtapositions.

Kulta means not being obvious. We look for dimensions in simple lines, and create tension through elimination. We focus on form, simplicity, construction, and harmony. Aesthetics are the source of our inspiration, fashion is only secondary. Each detail compliments the shape. Kulta is not about wearing clothes, it’s a story about what is beyond.

Kulta manufactures in Poland in small sewing workshops. Our clothes are made with special care, respect for ethical values, and special focus on details and quality.

 

All fabrics are produced in Poland and Europe.

Kulta po fińsku znaczy złoto.

Kryje w sobie tajemniczość, wolność i twórczość.

Kulta nie kryje inspiracji modą japońską i skandynawską. To głównie prostota, forma detal są cechami rozpoznawalnymi marki. Główny cel Kulty to tworzenie rzeczy ponadczasowych, klasycznych ale posiadających pewien element emocjonalności. To odkrywanie pewnych złożoności i dzielenie się nimi z potencjalnymi nabywcami. Kulta to tez inspiracja modą męską. To jak ubieranie kobiecej wrażliwości w męski styl.

Moda gdzieś jest na poboczu bo to estetyka i łamanie oczywistości, są głównym źródłem działań Kulty.

Ubrania Kulty są tworzone z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Kulta włożyła dużo starań, aby otrzymany produkt, był wyjątkowy i szczególny.

Ubrania Kulty produkowane są w Polsce, w małych pracowniach krawieckich. Szyte z należytą starannością, z zachowaniem etycznych wartości. Tkaniny i dzianiny pochodzą z Polski i Europy.

Zdjęcia: Weronika Izdebska; Modelka: Wiola Głowacka | Mango Models; Miejsce: Studio Czarnobyl; Grafiki: Vaczor