RabbitRabbit! Roots

  • czwartek, 02 listopad 2017 00:00
|  
(0 votes)

RabbitRabbit! wraca do korzeni - Najnowsza kolekcja Roots AW2017

Najnowsza kolekcja marki RabbitRabbit! zabiera nas w podróż do korzeni, by pokazać, że magiczne światy naszego dzieciństwa są ciągle aktualne i mają niesamowitą moc inspiracji.

Roots czyli sentymentalny spacer po ulicach krakowskiej Nowej Huty to ukłon projektantki w kierunku swojego dzieciństwa w blokach z wielkiej płyty, które jak sama twierdzi miało ogromny wpływ na jej wrażliwość i estetykę, a co za tym idzie - na modę, którą tworzy. Chciałam, aby ta kolekcja była nieco inna, aby była bardziej o mnie. Z tego powodu różni się od poprzednich. Na pewno jest bardziej osobista. Kolekcję kieruję do kobiet, które lubią to kim są, a przy tym wiedzą jaką rolę odegrały w tym ich korzenie - mówi Gizella Mazur, projektantka marki RabbitRabbit.

Najnowsza kolekcja marki na jesień/zimę to doskonały przykład tego,jak współczesne trendy przełożyć na własny, unikatowy język. Roots garściami czerpie inspiracje z obrazów ulic z końca lat 80-tych i 90-tych, zachowując przy tym aktualny, nowoczesny charakter. Ostatnie lata minionego stulecia można odszukać przede wszystkim w deseniach - krata targowych toreb, groszki babcinej chustki oraz kwiaty z podwórkowych klombów.

Modele są klasyczne, często proste, ale niepozbawione charakteru i co ważne dla marki... poczucia humoru. Choćby szary garnitur niczym pożyczony z szafy ojca, czy zwiewne sukienki - halki jak z szaf naszych matek. Całość, choć dowcipna, jest niezwykle lekka, pełna uroku i kobiecego wdzięku. Tę równowagę wprowadzają użyte tkaniny - żakardy, żorżety czy tiule, zastosowane kolory - błękity, granaty i odcienie różu, oraz zaproponowane fasony - koktajlowe sukienki czy mini spódnice. Ważne są również detale - charakterystyczne dla marki koronki, ręcznie wykonane hafty i aplikacje oraz starannie dobrane dodatki i wykonane wykończenia.

Roots to eklektyczne połączenia stylu retro i współczesnych motywów - często ekscentryczne i osobliwe, traktujące modę z przymrużeniem oka, ostatecznie spełniają swoją rolę - potrafią wywołać pozytywne emocje, dają radość. Czego więcej potrzeba w długie jesienne i zimowe, szare dni?

Sklep: RabbitRabbit! ¦

Sklep: RabbitRabbit! ¦

INFORMACJE DODATKOWE:

Rabbit Rabbit! to polsko-duńska marka odzieżowa, skupiona wokół pozytywnych emocji: ubrania mają wzbudzać radość. Inspiracje czerpane są z baśniowego, romantycznego świata, co przekłada się na wykorzystywane materiały. Dominują oryginalne printy oraz śmiałe połączenia faktur i kolorów. Eksperymenty z trendami zestawiane są z ponadczasową, kobiecą estetyką. To właśnie zdecydowało, że dwie ostatnie kolekcje - EMOTIONS oraz FREE SPIRIT skupiły liczne grono wielbicielek zarówno w kraju jak i za granicą. Poza sklepem internetowym, ubrania marki można znaleźć w butikach stacjonarnych w Warszawie (UFUFU, Ptasia 6), Wrocławiu (Jolli Boutique, Fu-Ku, Mobo, Ubieralnia), Gdyni (Seeyou Gdynia) czy Krakowie (PaonNouchalant), ale również w Amsterdamie i Berlinie. Dla RabbitRabbit! bardzo ważna jest jakość wykorzystywanych materiałów oraz dbałość o najmniejszy szczegół. Wszystkie modele powstają w niewielkiej pracowni krawieckiej w okolicach Krakowa, gdzie doświadczone krawcowe czuwają nad każdym detalem.

W artykule wykorzystano zdjęcia i materiały prasowe pochodzące od właściciela marki. 

Gdzie kupicie produkty RabbitRabbit! ? Sklep RabbitRabbit!

Media