Anna Dudzińska - Modern Garden

  • czwartek, 02 listopad 2017 00:00
|  
(0 votes)

Miękkie swetry, grube sploty i oryginalne wykończenia: w najnowszej kolekcji Anny Dudzińskiej znajdziemy to, z czego projektantka znana jest najbardziej. Chociaż otulające dzianiny kojarzą się z długimi, leniwymi wieczorami, te z modern garden równie dobrze spiszą się w pulsującym życiem centrum miasta.

U Anny Dudzińskiej wszystko zaczyna się od materii. Miękki moher z jedwabiem, klasyczna wełna, szlachetna alpaka: wąska selekcja materiałów to u projektantki nie ograniczenie, a nowe możliwości. W modern garden spotkamy je w postaci grubych splotów, charakterystycznych tekstur i wyjątkowych połączeń. Raz wyróżniają się w tłumie, dominując i budując całą sylwetkę, innym razem - są tylko zaskakującym dodatkiem.

Jak co sezon, projektantka czerpie przede wszystkim z natury: tekstury i wyszywane aplikacje przypominają roślinne motywy. Nie dziwi więc paleta barw: kilka odcieni szarości oraz beże, tuż obok nich głęboka, butelkowa zieleń i pudrowy róż. Są też klasyczne czerń oraz biel w melanżowej odsłonie. Dzianiny mają w sobie wiele ponadczasowego charakteru, sezon zdradzają przede wszystkim akcesoria i detale – lekko pudełkowe formy i rozszerzane rękawy. Stylizacji dopełniają mocne buty w kolorze wina i biżuteria. Florystyczne motywy subtelnie pojawiają się w postaci nieoczywistych, naszywanych aplikacji, frędzli czy dużych, złotych kolczyków.

Nowoczesne, oversize’owe sylwetki zaskakują retro detalami, a dzianina z wyjątkową lekkością otula ciało. Poszczególne modele mają w sobie wyjątkową miękkość, nie brakuje im też charakteru. Projektantka nie boi się bawić się konwencją, proponując wełniany total look. Do prostego płaszcza dobiera wielki szal (wszystko w imitującym zwierzęcy wzór odcieniu bieli i czerni), do swetra - strukturalną spódnicę. Obszerne modele mogą zastąpić krótkie sukienki. To doskonale wyważony jesienny zestaw: ciepły i bezpieczny, a jednocześnie przyciągający wzrok.

INFORMACJE DODATKOWE:

DUDZINSKA to marka, której styl można określić jako użytkowa awangarda. Jej znakiem rozpoznawczym są ręcznie wytwarzane ubrania z wełny. W projektach dostrzega się inspiracje architekturą oraz nowoczesnym wzornictwem w zestawieniu z elementami przyrody. Uzupełnieniem regularnych kolekcji są eksperymentalne linie ubrań pod nazwą FASH.LAB.

Założycielem marki jest Anna Dudzińska. Jej dotychczasowe prace zostały wyróżnione na największej platformie przewidującej trendy w modzie WGSN oraz wielokrotnie przedstawiane na stronie głównej portalu NOT JUST A LABEL. Projektantka jest laureatką nagrody HUSH Selected za wizję marki oraz finalistką w konkursie MUUSE na najbardziej obiecującego młodego projektanta według Vogue Talents.

Kolekcje Dudzińskiej można było oglądać m.in. na Fashionphilosophy Fashion Week Poland, Fashionclash w Holandii, w strefie Fashione’r na Heineken Open’er Festival, na CPD Signatures w Dusseldorfie oraz Galerie Joseph w ramach projektu C-Kult w Paryżu. 

Jej prace zostały docenione przez najważniejsze portale o modzie i designie t.j.: WGSN, Trendland, Trendhunter, Fashionising, Design Scene, Design Catwalk, ELLE itp.

W artykule wykorzystano zdjęcia i materiały prasowe pochodzące od właściciela marki. Zdjęcia: Kasia Bielska; Modelka: Karolina / EC Management; MUA: Magdalena Szarzyńska; Set Design: Małgorzata Botor

 

Media